Results 20172018-03-15T23:45:24+00:00

Final Year End 2017 Results

Open: 1 Taj 2 Bryce 3 Sticko 4 Jed

Womens: 1 Kirsty 2 Sally 3 Celia 4 Ava

O30s: 1 Bryce 2 Sean 3 Sticko 4  Crispy

O40s: 1 Lee 2 Crispy 3 Freddo 4 Phil

O50s: 1 Freddo 2 Kracka 3 Craig 4 Phil

U18: 1 Jack 2 George 3 Rhys 4 Hunter

U18 Girls: 1 Ava 2 Lilly 3 Rosie

U14 Boys: 1 Duke 2 Masa 3 Touma 4 Sam Thomas

U12 Boys: 1 Archie 2 Marki 3 Cask 4 Jack

Boys Fleas: 1 East 2 Mac 3 Finn 4 Will

Girls Fleas: 1 Leihani 2 Kaya 3 Izzy 4 Wyana

Club round #9 Sunday November 5th Tallows: 3 feet

Opens:
1 Stu
2.Taj
3 Jed
4 Jezza

Womens:
1 Kirsty
2 Bianca
3 Ava
4 Sally
5 Celia
6 Lilly

18 Boys
1 Alex
2 Rhys
3 George
4 Jack

18 Girls
1 Ava
2 lilly

Senior:
1 Bryce
2 Sean
3 Phil
4 Ash

Masters

1 Craig
2 Levi
3 Matt
4 Kracka
5 Phil

Legend:
1 Brett
2 Craig
3 Kracka
4 Phil

Under 14:
1 Touma
2 Masa
3 Taj
4 sam Thomas

Under 12
1 Archie
2 Marki

Junior Girls
1 Ava
2 Lilly

Boys Fleas
1 East
2. Finn
3 Jye
4 Josh Thomas

Girls fleas
1 Leihani
2 Izzy
3 Henley
4 Kaya
5 Wyana

Club round #8 Sunday October 29th Tallows: 3 feet

Open:
1 Taj
2 Jed
3 Bryce
4 Lee

Master:
1 Lee
2 crispy
3 Freddo
4 Charley

Legend:
1 Craig
2 Phil
3 Brett
4 Freddo
5 mashy

Senior:
1 Bryce
2 crispy
3 Sean

Women:
1 Kirsty
2 Celia
3 Sally
4 Rosie
5 Ava

18 Boys:
1 George
2 Rhys
3 jack
4 Ned

18 Girls:
1 Rosie
2 Ava

14 Boys:
1 Duke
2 Sam Thomas
3 Masa
4 Miles

Boys Flea :
1 East
2 Mac
3 Jye
4 Will

Girls Fleas :
1 Kaya
2 Leihani
3 Wyana
4 Henley

Club round #7 Sunday September 10th

Under 14
1 Duke
2 Masa
3 Miles
4 rex

Girls seniors
1 Ava
2 India
3 Kurt
4 Rosie

Fleas girls
1 Suki
2 Izzy
3 Leihani
4 Wyana
5 Kaya

Fleas boys
1 East
2 Billy
3 Mac
4 Finn

Club round #6 away round Sunday August 6th Lake Arragan: 3 feet

Under 18
Hunter
Rhyss

Under 18 Girls
Rosie

Under 14
Duke Wrencher
Touma Cameron
Marki Cameron
Sam Thomas

Under 12
Marki Cameron
Archie Allen

Boys Fleas
Billy
East
Will
Finn

Girls Fleas
Leihani
Amelia

Girls
Kirsty
Sally

Club round #6 Sunday August 14th Tallows: 3 feet

Under 18
Duke
Touma
Jack
Ava

Under 18 Girls
Ava
Lilly

Open
Joel
Sticko
Taj
Max
Crispy
Lee

Womens
Sally
Ava
Ceilia
Lilly

Seniors
Karl
Sticko
M Crisp
Sean
Levi
Lee

Master
Pete
Lee
Levi
M Crisp
Pommie

Legends
Freddo
Pommie
Phil
Kracka

Club round #5 Sunday 28th May Broken Head: 3 feet

Under 14
Duke Wrencher
Masa Leashman
Touma Cameron
Seth Carter

Under 12
Marki Cameron
Archie Allen
Cash Crachley

Boys Fleas
Mac Brindley
Finn Sullivan
Will Harris
East Soria

Girls Fleas
Kaya Dobson
Sui Alford
Wayne Pietra
Izzy Allen
Leihani Zorn

Club round #4 Sunday 7th May Broken Head: 3-4 feet

Opens:
1 Jordy
2 Sticko
3 Bryce
4 Jezza

Womens:
1 Kirsty
2 Andrea
3 Celia

Senior:
1 Sticko
2 Bryce
3 Sean Cochran
4 Levi

Masters:
1 Levi
2 Peter
3 Phil
4 Craig

Legend
1 Freddo
2 Craig
3 Peter
4 Phil
5 Pommie

Under 18 Boys
1 Jack
2. Ned
3. Rhys
4. Isaac
5. Flynn
6. Bryn

Under 18 girls
1 Rosie
2. Ava
3. Indie

Under 14
1. Touma
2. Duke
3. Masa
4. Sam Thistle

Under 12
1. Marki
2. Cash
3. Archie
4. Jack

Girls Fleas
1. Kaya
2. Suki
3. Whyana
4. Leihani
5. Izzy
6. Molly

Boys Fleas
1. Will
2. Finn
3. East
4. Mac

Club round #3 Sunday 9th April Broken Head : 3-4 feet

Under 18
1. Jack
2. George
3. Dom
4. Hunter

Fleas
1 Finn
2. Jessie
3. Mac

Under 14

1. Masa
2. Max
3.Noah
4. Elai

Under 12

1. Archie
2. Cash

Under 18 Girls
1. Ava
2. Lilly

Opens:

1.Sticko
2.Max
3.Sean
4.Finn

Womens
1.Hinako
2.Kirsty
3.Andrea
4.Celia
5.Sally

Seniors:
1.Bryce
2.Sean
3.Sticko
4.Johnny

Masters:
1.Lee
2.Crispy
3.Kracka
4.Freddo
5. Phil

Legends
1.Craig
2.Freddo
3.Kracka
4.Glen
5.Pommie
6.Phil

Club Round # 2 Sunday 5th March Broken Head – Super fun 3 foot

Under 18
1. Jack
2. George
3. Dom
4. Hunter

Fleas
1 Finn
2. Jessie
3. Mac

Under 14

1. Masa
2. Max
3.Noah
4. Elai

Under 12

1. Archie
2. Cash

Under 18 Girls
1. Ava
2. Lilly

Opens:

1.Sticko
2.Max
3.Sean
4.Finn

Womens
1.Hinako
2.Kirsty
3.Andrea
4.Celia
5.Sally

Seniors:
1.Bryce
2.Sean
3.Sticko
4.Johnny

Masters:
1.Lee
2.Crispy
3.Kracka
4.Freddo
5. Phil

Legends
1.Craig
2.Freddo
3.Kracka
4.Glen
5.Pommie
6.Phil

Club Round #1 Sunday February 5th Tallows – 2 Foot

Over 50’s
Freddo
Craig
Cracka
Phil
Pommy
Pete

Over 40’s
Crispy
Sean
Lee
Freddo
Pommie
Dobbo

Over 30’s
STICKO
JONO
ABE
SEAN
KARL
BRYCE

WOMENS:
KIRSTY
SALLY
CELIA
LEIHANI
LILY
AVA

OPENS:
ABE
TOMMY
STU
KARL
BRYCE
TEZ

UNDER 18:
JACK
GEORGE
ALEX
ISAAK

UNDER 14:
DUKE
TOUMA
MARKI
MASA
MILES

UNDER 12:
MARKI
ARCHIE

BOYS FLEAS:
EAST
WILL
FINN
JOSH

GIRLS FLEAS:
CINTA
IZZY
LEIHANI
KATA

More of our sponsors

Afends.
Byron Bay Peanut Butter
East Point Signs Byron Bay
Thrills Byron Bay
Atlanta Building Byron Bay
Arcbuild Insurance
The Mermaid Collective
Wooloworths Mullumbimby
Volcom Byron Bay
Splendour In The Grass
Slice Pizzeria
The Mad Hueys
Seaweed Cuisine
Mt Woodgee
HBI Australia
Byron Hire
BC Hats Byron Bay
Byron Bay General Store
Guzman Y Gomez
Sunday Sustainable Bakery
Bay Seafood